Přeskočit na hlavní obsah

25000 kroků



Minulou středu jsme měli velkou procházku s ateliérem. I přesto, že v Praze žiji už rok, toto město mi otevřelo novou stránku.  Poprvé jsem se podívala na prostředí kolem sebe „profesionálnějším“ způsobem a zaměřila jsem se nejen na vlastní subjektivní vnímání krásy, ale také na zprávy mých spolužáků a komentáře našich vyučujících ohledně té či oné budovy.  

Navíc se mi podařilo podívat se na mnohá známá místa  promyšleněji. Teď, když jdu kolem, je budu vnímat novým způsobem.  Takovým místem byla například budova nové scény Národního divadla, u které skoro každé ráno stojím na zastávce a čekám na svou tramvaj.






Asi jedno z nejpamátnějších míst pro mě byl Veletržní palác.  Byal jsem tam na stálé expozici na jaře, ale tentokrát jsme směli jít tam, kam obyčejní návštěvníci nechodí.  Historie této budovy mě opravdu zaujala. Jsem si jistá, že tam zavítám více než jednou, pokud bydlím v Praze.

Nejkontroverznější se stala technická budova UMPRUM.  Zdálo se, že neustále testuje můj strach z výšky :)

Dělali jsme taky malé skici a hodně fotili. Porozuměla jsem, že musím trénovat rychlé skicování, protože během procházky pořád pro mě bylo málo času.



V polovině cesty jsem samozřejmě začala pociťovat únavu.  Čeština byla kvůli tomu ještě obtížnější vnímat, ale naštěstí vedle mě vždy byli spolužáci, kteří vysvětlovali mi to, čemu jsem nerozuměla.


Když jsem se vrátila domů, krokoměr na telefonu mi ukazoval údaj - 25 000 kroků!!!




Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

2. návrh + variánty půdorysů

  Nové pohledy a půdorysy Důležité změny: 1. Výrazně se změnil prostor prvního 2. Velikost chodby ve druhém patře byla zmenšena 3. Pryč jsou šatny jako samostatné místnosti 4. Do druhého patra a ven bylo přidáno schodiště 5. Místo dřevěných se počítá s umístěním betonových sloupů pro přístřešky Pracovní model Možné materiálové řešení fasád Předchozí variánty

PechaKucha

Tento příspěvek asi je to, čím jsem musela začít :) Jmenuju se Valeriya (česky Valerie) zkratkou je Lera. Je mi devatenáct let a pocházím z Ruska.  Moje vztahy s češtinou Přestěhovala jsem se do Prahy po ukončení střední školy na konci srpna minulého roku. Učila jsem se češtinu na jazykových kurzech, ale měla jsem malo praxe živé komunikace s Čechy. Proto potřebuju trochu více času na to, abych mohla vyjádřit, to co chci. Takže se předem omlouvám, jestli budu dělat chyby. poslední den školy maturitní večírek Více o místě, odkud pocházím Kromě ruštiny, češtiny a angličtiny umím taky ještě jeden jazyk - tatarštinu. To je kvůli tomu, že jsem z velmi specifické časti Ruska - z republiky Tatarstan, jejíž hlavním a mým rodným městem je Kazaň. Tam se schází dvě různé kultury - křesťanská a muslimská, a samozřejmě i dvě architektonické tradice. Např. v Kremlu v centru města se nachází jak cirkev, tak i mešita. Myslím, že bydlení v takovém prostředí mělo na mě velký vliv.  Mešita Kul Sharif Bla

1. NÁVRH

Ve svém návrhu jsem se snažila vycházet jednak z přání studentů GPN , jednak z vyjádřených přání studentů a učitelů z jiných škol, které jsme s ateliérem navštívili. Škola má tři vstupy : hlavní vchod ze Zitné ulice (kvůli největšímu proudu lidí), ze strany od kaple a také ze sportoviště sousední školy. Škola se skládá ze dvou hlavních objemů : 1. patro - větší plochou a nesoucí více funkcí. Tato úroveň obsahuje technické a administrativní místnosti, volnočasové prostory a také dvě menší učebny. V této úrovni je navíc umístěna kuchyňka a čajovna. 2. patro - menší plochou. Více "tiché" patro, zde je umístěna většina učeben. Objem je umístěn na jižní straně pro nejlepší osvětlení tříd. Tyto dva objemy spojuje velké hlavní schodiště . Při větších školních akcích si na ni mohou sednout studenti. Velký společný prostor se střešním osvětlením by se měl stát středem atraktivity a srdcem celé školy. Studenti GPN vyjádřili přání aktivně se zapojit a být schopni změnit školu pro s